מהי רדיולוגיה פולשנית ואיך היא עוזרת במחלות שונות ומונעת סיבוכים

רדיולוגיה פולשנית

רדיולוגיה פולשנית היא תחום רפואי המשלב בין בדיקות דימות לבין תהליכים זעיר פולשניים (שאינם מצריכים ניתוח) וזאת לצורך אבחנה וטיפול במגוון של מצבים רפואיים.
השילוב הזה מאפשר ביצוע פעולות מורכבות תוך מיעוט בפלישה לגוף המטופל, וזאת באמצעות צינתורים מסוגים שונים אשר על פי רוב נעשים דרך כלי הדם.
באמצעות שילוב של אמצעי הדמיה מתקדמים כגון אולטרסאונד, שיקוף, CT, תהודה מגנטית ושיטות הדמיה מתקדמות נוספות, הרדיולוג הפולשני יכול למעשה לראות אל תוך גופו של המטופל ולטפל בדיוק מרבי במצבים רפואיים שעד לאחרונה דרשו פרוצדורות ניתוחיות מורכבות.

מרבית הפעולות מבוצעות דרך דקירה זעירה בעור שעובייה מספר מ"מ בלבד, וזאת באמצעות הרדמה מקומית, כך שניתן להפחית את משך האשפוז, ליהנות מתהליכי התאוששות והחלמה מהירים הרבה יותר, להקטין את הסיכוי לסיבוכים ולהציל חיים.

אנגיו סנטר הוא מרכז רפואי שונה בנוף הישראלי. זהו מרכז שממוקד בחדשנות ומציע תכנית טיפול כוללנית לכלל המטופלים של כל קופות החולים וחברות הביטוח.

הפעולות הרפואיות הנעשות על ידי שימוש ברדיולוגיה פולשנית

 • צנתור של כלי דם עורקיים וורידיים על מנת לאבחן ולטפל במחלות כלי הדם.
 • צנתור של כלי דם על מנת להגיע דרכם לאיברים שונים לצורך טיפול בהם.
 • החדרת מחטים ממוקדת לאברים שונים על מנת לבצע ביופסיות או טיפול ממוקד אחר.
 • החדרת  צנתרים לצרכים שונים (דיאליזה, הזנה תוך ורידית, מתן אנטיביוטיקה, כימותרפיה וכו').

מחלות כלי דם

 • טיפול בכלי דם עורקיים, ורידיים ובדרכי הלימפה כולל מפרצות באבי העורקים ובעורקי איברי הבטן, טיפול באיסכמיה קריטית של הגפיים התחתונות (סיבוך של מחלת עורקים היקפית חסימתית).
 • טיפול בהיצרויות בעורקי הבטן ובכליות.
 • טיפול במחלה טרומבוטית של הרגליים -DVT (פקקת ורידים עמוקה שנוצרת עקב היווצרות קרישי דם בעיקר בורידי הרגליים) כולל הוצאת הקרישים, השתלת והוצאת פילטר והשתלת תומכנים (סטנטים) לורידים.
 • טיפול ברגל סוכרתית - סיבוך הנובע ישירות ממחלת עורקים ברגל (PAD)  ו/ או פגיעה בעצבי הרגל כתוצאה ממחלת הסוכרת.

 • טיפול אנדווסקולרי בצליעה לסירוגין - מצב בו קיימת  ירידה בהספקת הדם אל הרגל בזמן מאמץ. הדבר נובע ממחלה בעורקים המספקים דם אל הרגל ואשר גורמים להיצרות או לחסימה של כלי הדם

סרטן

 • טיפול בסוגי סרטן שונים - החל מביצוע ביופסיות לאבחון, השתלת צנתרים לצורך גישה ורידית ממושכת (כגון פורט ופיק ליין) וכלה בטיפולים בגידולים עצמם באמצעות אבלציה או אמבוליזציה.
 • טיפול בסרטן כליה - קרצינומה של תאים כלייתיים (RCC).

 • טיפול בסרטן כבד - (קרצינומה הפטוצלולרית HCC). 

 • טיפול בגרורות בכבד.

טיפול בחולי דיאליזה, שתן וכליות

 • בחולי דיאליזה - השתלת צנתרי דיאליזה מתועלים (פרמקט) וטיפול שוטף לפיסטולות..
 • טיפול בדרכי שתן וכליות - הכנסת נקזים (נפרוסטומים), נפרו-אורטרוסטומים וסטנטים לדרכי השתן לטיפול בחסימות והצרויות (כולל בכליות מושתלות) וטיפול באמצעות אבלציה בגידולים ראשוניים של הכליות מסוג RCC.

טיפול במחלות כבד ודרכי מרה

טיפול בחסימות דרכי מרה, טיפולים שונים בגידולים ראשוניים של הכבד ובגרורות בכבד, טיפול ביתר לחץ דם פורטלי וטיפולים תומכים בכבדים מושתלים.

טיפול במפרקים

טיפול באוסטאוארטריטיס, שהיא הסוג השכיח ביותר של דלקת מפרקים הנוצרת כתוצאה משחיקה של הסחוס המפרקי ויכולה לפגוע בכל מפרק בגוף.

טחורים

טיפול בטחורים - הרחבה של הורידים באזור פי הטבעת.

טיפול במערכת המין

בנשים : טיפול בשרירנים (מיומות) של הרחם ובתסמונת גודש אגני (אי ספיקה אגנית).
בגברים : טיפול בוריקוצלה ובבלוטת ערמונית (פרוסטטה) מוגדלת בצורה שפירה.

טיפול בדימומים

סגירת עורקים מדממים בחזה, בטן, אגן ובגפיים בצנתור.

מרכז אנגיו סנטר מתמקד בחדשנות רפואית ומציע תכנית טיפול מותאמת אישית לכלל המטופלים של כל קופות החולים וחברות הביטוח, תוך שימוש בטיפולים החדשניים ביותר ובפתרונות יצירתיים - כל זאת לצורך שיפור אורך ואיכות החיים של המטופלים.


x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

התקשרו עכשיו