parallax background

סרטן כליות - דרכי טיפול חדשניות

דרכי הטיפול החדשניות לטיפול בסרטן כליות

קרצינומה של תאים כלייתיים  (RCC)

סרטן הכליה מהווה כ- 2%-3% מכל מחלות הסרטן. בשנים האחרונות חלה עלייה במספר האבחונים של סרטן מסוג זה וזאת בעקבות העלייה במספר בדיקות ההדמיה.
כיום אנחנו מעמידים לרשות החולים בסרטן זה רפואה מותאמת אישית המהווה את חזית הטכנולוגיה של הטיפול הרפואי- היא מדויקת, יעילה, ומותאמת באופן אישי למאפייני הגידול של המטופל ולמצבו הבריאותי.
במידה והבדיקה/יעוץ מתאימים לנתונים הרפואיים, נפעל בשיתוף פעולה מלא עם האונקולוג / אורולוג המטפל.

היתרונות:

 • פעולה זעירה פולשנית בלבד
 • במקרים רבים יכול להיות  מחליף ניתוח
 • פעולה עם אשפוז קצר
 • החלמה וחזרה מהירה לשגרה

זו פעולה פשוטה עם פרופיל בטיחותי גבוה

ד"ר אחיהוד בנדט, אנגיו סנטר

צרו קשר

  קרצינומה של תאים כלייתיים- RCC היא הממאירות הראשונית הנפוצה ביותר שמקורה בכליה אצל מבוגרים.
  הגידולים מופיעים בדרך כלל בקרב חולים בעשור השישי והשביעי בחייהם ומעט שכיחים יותר בקרב גברים.
  ההתייצגות הקלאסית של המטופלים הינה נוכחות דם בשתן (המטוריה מקרוסקופית), כאב מותני ומסה בטנית, אך ברוב המקרים המחלה מתגלה באקראי בבדיקות הדמיה שונות (כגון אולטרסאונד או CT או MRI).

  גורמי הסיכון לקרצינומה של תאים כלייתיים

  • עישון סיגריות

  • השמנה

  • יתר לחץ דם

  • חשיפה לחומרים כימיים מסויימים (כגון אסבסט, עפרת, פטרוכימיכלים וכו')

  • מחלות גנטיות מסוימות

  חשוב לזכור ש RCC- הוא גידול שבדרך כלל מפתח לאט. עובדה זו מאפשרת לבצע מעקב הדמייתי תכוף, בלבד כאשר מדובר בתהליך קטן.
  הטיפול המקובל הוא בדרך כלל ניתוח  הכולל כריתה חלקית או מלאה של הכליה. הפעולות הכירורגיות מתבצעות בשיטה פתוחה או גישה לפרוסקופית ורובוטיתתחת הרדמה כללית. בנוסף, במקרים נבחרים ניתן לטפל בגידול באבלציה בגישה זעיר פולשנית, אותה ניתן לבצע  בהרדמה מקומית או טשטוש קל בלבד

  הטיפול הזעיר פולשני החדשני לטיפול בקרצינומה של תאים כלייתיים (RCC)

  אבלציה היא טיפול זעיר פולשני המתאים לגידולים אשר קוטרם המרבי אינו עולה על 3 -4ס"מ. אבצליה יכולה להתבצע במסגרת אמבולטורית ובהרדמה מקומית. ניתן גם להשתמש בחומרי הרגעה קלים. בפעולת האבלציה רדיולוגים פולשניים מאלחשים את העור ומעבירים אנטנה/מחט ייחודית  אל קרבת הכליה.

  לאחר מכן, הם משתמשים בטכנולוגיית הדמיה מתקדמת (בדרך כלל בהנחיית CT) בכדי להנחות את האנטנהלמרכז הגידול. ברגע שהמחט ממוקמת במקום הנכון, מבוצעת האבלציה. לאחר הפרוצדורה ניתן להשתחרר הביתה באותו יום או למחרת, לחזור לעבודה ולפעילות מלאה לאחר מספר ימים.בסיום הפעולה כל הציוד מוצא מהעור ואין נקזים בגוף המטופל.

  ישנם מספר סוגי פעולות אבלציה של גידולים

  קריואבלציה (Cryoablation) - שימוש באנטנה מיוחדת המוחדרת דרך העור אל הגידול לצורך הורדת הטמפרטורה עד מתחת ל20 מעלות צלסיוס. הדבר מאפשר הקפאת רקמת הגידול והשמדת התאים הסרטניים.  

  אבלציה בתדרי רדיו (Radiofrequency) - שימוש במחט מיוחדת המוחדרת דרך העור אל הגידול לצורך חימום הגידול עד לטמפרטורת רתיחה על ידי זרם חשמלי מקומי. הדבר מאפשר שריפה מהירה ויעילה של גידולים כמעט וללא נזק לרקמה התקינה שמסביב.

  אבלציה בגלי מיקרו (Microwave ablation) - שימוש במחט מיוחדת המוחדרת דרך העור אל הגידול לצורך חימום הגידול עד על ידי אנרגיה אלקטרומגנטית היוצרת המתה של רקמת הגידול. ההליך מאפשר שריפה מהירה ויעילה של גידולים כמעט וללא נזק לרקמה התקינה שמסביב.

  באנגיוסנטר יש לנו את הניסיון הרב ביותר בארץ בשימוש בכלל סוגי האבלציות (צוות מולטי דיסיפלינרי ) ולכן נוכל להתאים את הטיפול האופטימלי למטופל ולהעדפותיו לפי מיקום הגידול הקיים בכליה.

  ד"ר אחיהוד בנדט, מנהל תחום אונקולוגיה פולשנית באנגיו סנטר ישראל

  צרו קשר