מחלות כלי דם עורקיים

מחלות כלי דם עורקיים וורידיים הן מחלות הגורמות להיצרויות וחסימות בעורקים, בורידים ולמפרצות - התרחבות של כלי דם (בעיקר באבי העורקים, אך גם בכליה או בכבד).

מרכז אנגיו סנטר לרפואה חדשנית מתמחה בטיפולים חדשניים, זעיר פולשניים ופורצי דרך במחלות עורקים וורידים מסוג זה.

 • רפואה פולשנית מתמחה בצנתורים: פעולה זעיר פולשנית לטיפול בעורקים ובורידים חסומים בכל חלקי הגוף, למעט בלב ובמוח.
 • יתרונות הטיפול ברפואה פולשנית: החלמה מהירה, פחות סיבוכים, אחוזי הצלחה גבוהים מאשר בניתוח, אשפוז קצר, עבודת צוות רב תחומי.

טיפול בבעיות בגפיים התחתונות

א. צליעה לסירוגין (CLI)

מתאפיינת בבעיה בזרימת הדם אל הרגליים כתוצאה ממחלה בעורקים המספקים להם דם. מצב זה גורם לכך שנוצרת היצרות או אפילו חסימה של כלי הדם.

התוצאה היא כאבים, נפיחות או התכווציות ברגליים, המחמירים בעת מאמץ. הכאב עובר עם ההפסקה בהליכה ולכן צליעה זו נקראת 'צליעה לסירוגין'.

באנגיו סנטר מטפלים בצליעה לסירוגין ב

אמצעות טיפול אנדווסקולרי (צנתור) המביא לפתיחת כלי דם החסומים ולשיפור זרימת הדם לרגל. הטיפול הוא הליך זעיר פולשני מינימלי, כלומר אינו כרוך בניתוח. ההליך מבוצע על ידי רדיולוג פולשני תוך שימוש בטכניקות מונחות דימות. זהו תהליך רפואי קצר וללא תפרים גלויים, אשר בו מטפלים בכלי הדם המוצרים או החסומים באגן, בירך או בשוק. הרחבתם או פתיחתם נעשית על ידי ניפוח בלונים ולפעמים על ידי השמת תומכנים בחלק החסום בעורק. בתום הפעולה אין תפרים גלויים במפשעה. הפתח הזעיר בעור מכוסה בפלסטר. הליך זה מסתיים בדרך כלל תוך פחות משעתיים, אך מחייב שכיבה ללא תזוזה במשך כשש שעות  נוספות.

לקביעת תור לייעוץ במרכז התקשרו אלינו עכשיו!

073-8024049

 או השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם!

  ב. סיבוכי רגל סוכרתית

  רגל סוכרתית זה סיבוך שכיח בקרב חולי סכרת אשר נובע ישירות ממחלת עורקים ברגל ו/או מפגיעה בעצבי הרגל כתוצאה מהמחלה עצמה. תסמונת כף הרגל הסוכרתית כוללת מספר מצבים בכפות רגליים כגון: זיהום, כיבים ונמק באצבעות ובכפות הרגליים, פגיעה בעצמות כף הרגל ובמקרים קיצוניים אף צורך בכריתת הרגל. פגיעות קלות עלולות להישאר בלתי ידועות למשך תקופה ארוכה ובמקביל להתפתח למצב של כיב ברגל המלווה בתחושת כאב חזקה מאוד.

  כלי דם עורקיים

  אצל כמחצית מהמטופלים עם כיב ברגל סוכרתית תהיה הפגיעה העצבית ברגליים משולבת עם מחלת עורקים היקפית (PAD) שתגרום לזרימת דם לקויה בגפיים. הטיפול מתבצע בשיתוף פעולה בין רופא כף רגל סוכרתית לרדיולוג פולשני.

  במידת הצורך, תתבצע באנגיו סנטר התערבות ניתוחית או אנדווסקולרית (צינתור) בכלי הדם.

  צנתור כלי הדם מתבצע תמיד בהרדמה מקומית. במידה ולא ניתן לצנתר, כירורג כלי דם מבצע מעקף לחלק החולה בעורק בגפה תחתונה. המעקף יכול להיות וריד של המטופל או צינורית סינטטית המושתלים לעורק לפני ואחרי החסימה. הניתוח עורך מספר שעות ומצריך אשפוז של מספר ימים. הניתוח מבוצע בהרדמה כללית.

  הטיפול האנדווסקולרי (צנתור) מתבצע בהרדמה מקומית באזור המפשעה, אליה יחדיר הרדיולוג צינורית דקה (קטטר) לעורק ויתמרן אותה לאזור הטיפול. תוזרק כמות קטנה של חומר ניגוד כך שהרופא יראה בבירור את העורקים החולים. לאחר מכן, על ידי ניפוח בלונים ולפעמים השמת תומכנים, פותחים את החלק המוצר או החסום בעורק וכך משפרים את זרימת הדם לכף הרגל. הפתח הזעיר בעור מכוסה בפלסטר. הליך זה מסתיים בדרך כלל תוך פחות משעתיים ומאפשר פתיחת חלון הזדמנויות לריפוי הפצעים בכף הרגל.