parallax background

 

מיומות (שרירנים) ברחם?

קבלי שיטת טיפול אטלרנטיבית וזעיר פולשנית עכשיו באנגיו סנטר  

 

שרירני רחם (מיומות) יכולים להיות מטרד של ממש. 

 

כדאי לדעת שהטיפול בשרירני רחם התקדם משמעותית בעשורים האחרונים וכולל כעת שיטות טיפול זעיר פולשניות שלעיתים קרובות מייתרות את הצורך בניתוח ומאפשרות לשמר את הרחם. 

 

במידה והנך סובלת משרירני רחם, בואי ללמוד על אפשרויות הטיפול המתקדמות ביותר במרכז המוביל בישראל לטיפול זעיר פולשני בשרירני רחם.  

 

קבעי תור לקבלת יעוץ מטובי המומחים באנגיו סנטר ישראל.

 

 • שיטת טיפל זעיר פולשנית  
 • במקרים רבים מחליפה את הצורך בניתוח 
 • מאפשרת לשמר את הרחם 
 • החלמה מהירה 
 • תור מהיר לפגישת יעוץ ראשונית לבעלי ביטוח פרטי 
 

 השאירי פרטים ונחזור אלייך בהקדם
  שרירני רחם (מיומות) הם בעיה נפוצה שמשפיעה על נשים רבות ולמרות שמדובר בתהליך שפיר, הם יכולים להוות מטרד של ממש ולגרום לסבל ניכר ולפגיעה באיכות החיים.

   

  עד לאחרונה, כריתת רחם הייתה הפתרון היחיד.  היום, קיימות מספר אלטרנטיבות כשאחת המובילות הנה: אמבוליזציה של שרירני רחם.

   

  אנגיו סנטר, בראשותו של ד"ר בלינקי הוא המרכז הרפואי האנדווסקולרי המוביל בישראל בתחום זה. ד”ר בלינקי, הוא אחד  ממיסדי הטכניקה של האמבוליזציה ובעל ניסיון של למעלה מ-25 שנה בתחום, וככזה הוא מוביל מהפך בטיפול בשרירני רחם. 

   

  מהו תהליך האמבוליזציה לטיפול בשרירנים ברחם? 

  אמבוליזציה היא פרוצדורה זעיר פולשנית המתמקדת בחסימת אספקת הדם לשרירנים, דבר הגורם להם להתכווץ ולהיעלם. באמצעות דקירה קטנה במפשעה או ביד, מועבר צנתר דקיק אשר מונחה לעורקי הרחם. באמצעות טכנולוגיה של תמונה בזמן אמת, משוחררים חלקיקים קטנים החוסמים את הזרימה של הדם לשרירנים. זה מוביל להתכווצות של השרירנים ולהפסקת התסמינים. 

   

  לאחר הטיפול 

  לאחר הפרוצדורה, המטופלת נשארת להשגחה במחלקה למשך הלילה ומשוחררת לביתה למחרת.  

  “סינדרום אחרי האמבוליזציה”(הכולל חום קל, עייפות ובחילה) הוא תופעה שכיחה המופיעה לאחר הפעולה. הסינדרום נגרם מהרס הדרגתי של השרירנים, אך התסמינים נעלמים בדרך כלל תוך מספר ימים. 

   

  השוואה בין אמבוליזציה של שרירני רחם לכריתת רחם (היסטרקטומיה) 

   

  יעילות 

  אמבוליזציה היא פרוצדורה זעיר פולשנית שכוללת סגירת אספקת הדם אל שרירני רחם, דבר הגורם להתכווצותם. הוכח כי פרוצדורה זו מפחיתה ביעילות תסמינים כמו דימום במהלך המחזור החודשי וכאב בעת קיום יחסי מין. יעילותה מוערכת ב־85-90% מהמקרים. 

  היסטרקטומיה משמעותה הסרת הרחם בניתוח. היא נחשבת לפתרון אבסולוטי במגוון מצבים ברחם ומספקת פתרון מוחלט לתסמינים. לכן, היא יעילה מאוד בטיפול גם בשרירני רחם. 

   

  תופעות לוואי 

  אמבוליזציה היא בעלת סיכון נמוך יותר לתופעות לוואי מאשר היסטרקטומיה. תופעות הלוואי כוללות כאב, דלקת, דימום ונזק לאיברים הסמוכים. 

  היסטרקטומיה היא ניתוח גדול הכולל סיכונים הנובעים מניתוחים גדולים כגון זיהום, דימום ותופעות קשורות להרדמה. הסרת הרחם עלולה לגרום לשינויים הורמונליים ואובדן יכולת הפריון לטווח הארוך וכן לתופעות הקשורות לצניחת איברי רצפת אגן כגון בריחת שתן. 

   

  שיקום 

  אמבוליזציה היא פרוצדורה זעיר פולשנית שדורשת זמן אשפוז קצר יותר (בדר”כ בין 24-72 שעות) לעומת היסטרקטומיה. זמן השיקום משתנה, אך רוב הנשים יכולות לחזור לפעילותן הרגילה בתוך 1-2 שבועות. 

  היסטרקטומיה היא ניתוח גדול יותר ועשוי לדרוש אשפוז ארוך יותר (3-5 ימים) ותקופת שיקום ממושכת יותר. השיקום יכול לקחת מספר שבועות וייתכן שיהיה צורך להימנע מפעילות מוגברת במשך מספר חודשים. 

   

  שביעות רצון כללית של המטופלת 

  לאמבוליזציה שביעות רצון גבוהה בקרב המטופלות בזכות ההתערבות המינימלית, זמן השיקום קצר יותר ושמירה על הרחם. רבות מהנשים מעריכות את האפשרות להימנע מניתוח ולשמור על יכולת הפריון שלהן. 

  היסטרקטומיה יכולה לספק פתרון מוחלט לתסמינים ובדרך כלל מומלצת עבור מצבים מסוימים כמו שרירני רחם גדולים במיוחד. אף על פי כן, ההשפעה של איבוד הרחם יכולה להיות שונה בין נשים ויכולה להביא להשפעות רגשיות ופיזיולוגיות. 

  חשוב לציין כי בחירת הטיפול בין אמבוליזציה להיסטרקטומיה תלויה במגוון גורמים, כולל המצב הבריאותי של המטופלת, חומרת התסמינים, רצון לפריון עתידי והעדפות המטופלת. 

  ייעוץ אצל רופא מומחה: הן גניקולוג והן רדיולוג פולשני, הוא חיוני וזאת על מנת לקבוע את הטיפול המתאים ביותר בהתאם למצב האישי של המטופלת.

   

  מאת: ד”ר אלכסנדר בלינקי, מנהל תחום כלי דם ורדיולוגיה פולשנית 

   

   


  למה לבחור באנגיו סנטר ישראל?

  אנגיו סנטר ישראל הוא מרכז מוביל בתחום הטיפולים האנדווסקולריים.  

  ניסיונו רב שנים של ד”ר בלינקי, מהמייסדים של האמבוליזציה בעולם, מאפשר לנו לתת למטופלות את הטיפול הכי מתקדם שאפשר.  

  אנו משלבים הן יעוץ גניקולוגי מקצועי והן יעוץ על ידי רדיולוג פולשני – והכל תחת קורת גג אחת.   

  אם את או מישהי שאת מכירה מתמודדת עםשרירנים ברחם, אל תהססי לקבוע פגישה באנגיו סנטר ישראל, המעמיד לרשותך צוות של מומחים מובילים, אשר ילוו אותך משלב האבחון, ההכנה לפעולה, האמבוליזציה עצמה, ובשלבי ההחלמה והמעקב.