טיפולים מתקדמים לבעיות ורידים ברגליים בשיטות של רדיולוגיה פולשנית

טיפולים מתקדמים לבעיות ורידים ברגליים

טיפול בורידים ברגליים

בעיות ורידים ברגליים נובעות מפגיעה במערכת זרימת הדם ומפגיעה בשסתומים המצויים בורידים שאחראים על החזרת הדם מהרגליים ללב. מצב זה מתבטא בורידים נפוחים, מוגדלים ואף מעוותים ועלול להוביל לבעיות כגון: כאבי רגליים, עייפות, נפיחות בקרסוליים, תסמונת הרגל הרגיזה, ורידים בולטים, גירויים בעור, כיבים, קרישי דם וסיכון מוגבר לפקקת ורידים.

כיום קיימים טיפולים מתקדמים, מהירים ויעילים אשר היתרון הגדול ביותר בהם הוא שהם אינם מבוססים על חום לרקמה ולא מצריכים שימוש בחומרי הרדמה (Non-Thermal, Non-Tumescent).

הטכנולוגיה מאפשרת חזרה מיידית לשגרה, ללא צורך בחבישה או בלבישת גרבי לחץ למשך מספר שבועות (בדומה לשיטות האחרות), אלא למספר ימים מינימלי.

קיימים שני סוגי טיפולים עיקריים

פרוצדורת סקלרוסייף (Sclerosafe) – זוהי שיטת טיפול שנועדה לטפל במרבית סוגי בעיות הורידים ללא צורך בניתוח, ללא שימוש בחום לרקמה וללא צורך בחומרי הרדמה.

 השיטה משתמשת בטכנולוגיה שיודעת להכנס לוריד הפגוע, לסגור אותו באמצעות הזרקת חומר הנקרא סקלרוסנט ולמעשה “לבטל” את קיומו ובמקביל, לשאוב את הדם הנותר בו. כל זאת במספר דקות, ללא כאב ותוך חזרה מיידית לשגרה. 

 

איך זה עובד?

פרוצדורת סקלרוסייף - טיפול בבעיות של ורידים ברגליים

המכשיר מורכב משני חלקים:  

חלק ראשון – מזרק כפול, להזרקת סקלרוסנט ממזרק אחד ובמקביל לשאיבת דם מהמזרק השני. כל זאת באמצעות יד אחת בלבד בפעולה פשוטה. הפעולה הכפולה הזו מבטיחה שסקלרוסנט לא יתפשט במעלה הרגל, מעבר לאיזור הרצוי. 

הזרקת סקלרוסנט
וחלק שני – קטטר כפול להעברת הסקלרוסנט פנימה ואת הדם מהוריד החוצה. קטטר זה קיים במספר אורכים, על מנת לתת מענה לורידים באורכים שונים.

קטטר כפול
פרוצדורת וי-בלוק (V-Block) – זוהי שיטה שנועדה לטפל בורידים המקשרים למערכת העמוקה (הורידים העמוקים והריאות) על ידי הכנסת משתל תומך לוריד, שמונע מעבר של סקלרוסנט לאיזורים גבוהים יותר במערכת הורידית. המשתל משולב במערכת של הקטטר הכפול ומאפשר לרופא להמשיך את הטיפול באותו אופן כמו בשיטת סקלרוסייף, ללא סיכונים הנובעים מתסחיף למערכת העמוקה. המשתל הוא משתל גמיש אשר נבדק ועומד בכל התנאים

פרוצדורת וי-בלוק

המחמירים למשתל קבוע בגוף.

 

מאת: ד”ר אלכסנדר בלינקי מנהל תחום כלי דם ורדיולוגיה פולשנית

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

התקשרו עכשיו