הסטנט שמחליף את הנקזים בדרכי המרה - ד"ר אלכסנדר בלנקי

הסטנט שמחליף את הנקזים בדרכי המרה

סטנט לדרכי המרה

חולים הסובלים מהיצרויות בדרכי המרה לא יצטרכו יותר ללכת עם נקזים תלויים מחוץ לגופם וזאת בזכות טכנולוגיה חדשה שפותחה בבית החולים בילינסון- סטנט חדשני שיושתל בגופם ויפתור את הבעיה.

בישראל יש מאות עד אלפי חולים הסובלים מבעיות בדרכי מרה בעקבות ניתוחי כבד, לבלב ודרכי מרה. בעיות אלו מחייבות הכנסת נקזים לצורך ניקוז תקין של נוזל המרה מהכבד למעי.

מדובר בנקזים קבועים הדורשים החלפה בבית החולים כל  שלושה חודשים והם גורמים לירידה משמעותית באיכות החיים ובניידות של המטופלים.

לראשונה נעשה בבי”ח בלינסון שימוש בטכנולוגיה חדישה שנותנת מענה יעיל ובטוח לבעיה ומאפשרת לחולים להפטר מהנקזים הקבועים.

ההליך החדשני כולל השתלה של סטנט (תומכן) ייעודי וייחודי בדרכי המרה .

הסטנט נישא על גבי בלון ומוכנס לגוף דרך הנקז הקיים על ידי מומחה לרדיולוגיה פולשנית – בהנחיית שיקוף אל נקודת ההיצרות.

פעולת ההשתלה פשוטה ואינה כואבת ועל כן מבוצעת תוך עירנות מלאה של המטופל. מספר חודשים אחרי ההשתלה, הסטנט מתכלה באופן טבעי בגוף כך שההיצרות נשארת פתוחה והסטנט עצמו נמס, ללא שארית עצם זר בגוף או בדרכי המרה.

הטיפול הקבוע בהיצרות חוסך את הצורך בנקז הקבוע ומאפשר ניקוז תקין של נוזל המרה למעי.

ד”ר אלכסנדר בלנקי, מנהל היחידה לרדיולוגיה פולשנית: “במשך שנים רבות חיכינו וניסינו להשיג סטנט ייעודי לדרכי המרה לטיפול בהיצריויות שפירות שיתכלה מעצמו.

לשמחתנו, הביאה לאחרונה חברת ‘עמוס גזית’ את הסטנט הייעודי הראשון מסוגUNITY B   של חברת QUALIMED  מגרמניה. מדובר בסטנט ייעודי לדרכי מרה אשר נישא על גבי בלון ומתכלה תוך פחות מחצי שנה, ואינו נשאר לאחר מכן בדרכי המרה.

לטעמנו מדובר בפתרון האידאלי לחולים עם היצירויות שפירות בדרכי המרה, וכבר יש לנו מטופלים רבים אשר נמצאים במעגל של החלפות שגרתיות של נקזים קבועים בדרכי המרה במערך האנגיו בביה”ח בילינסון ומחכים להשתלת הסטנט”.

מאת: ד”ר אלכסנדר בלינקי מנהל תחום כלי דם ורדיולוגיה פולשנית

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

התקשרו עכשיו