רדיולוגיה פולשנית ודרך הטיפול שלה באבחון וטיפול במחלות

רדיולוגיה פולשנית – אנגיוגרפיה

רדיולוגיה פולשנית

רדיולוגיה פולשנית הנה תת תחום של רדיולוגיה אבחנתית וכוללת את מרבית הפעולות המבוצעות בהנחיית דימות- כגון אולטרסאונד, CT, שיקוף ואף MRI.
רדיולוגים פולשניים מטפלים בכלל איברי הגוף מלבד במוח ובלב.

הפעולות המבוצעות הן בחלקן אבחנתיות, בעיקר לקבלת רקמה לצורך סיווג פתולוגי (ביופסיה) ומרביתן טיפוליות.

מצבים שכיחים המטופלים באמצעות פעולות של רדיולוגיה פולשנית כוללים בין השאר: חסימות עורקיות הנגרמות מסכרת ומתבטאות כצליעה לסירוגין או כפצעים בכפות הרגליים, גידולים באיברים שונים, בעיקר בכבד ובכליות, מפרצות באבי העורקים ובאיברי הבטן והאגן, היצרויות של עורקי התרדמה, הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית, מיומות (שרירנים) ברחם, מחלות בורידים כולל בורידי השחלות והאשכים (וריקוצל), ורידי האגן והרגליים, פתולוגיות וסקולריות בריאות, טחורים ועוד.

מרבית הפעולות מבוצעות בחדר צנתורים תוך שילוב של הכוונת מכשירי דימות דוגמת שיקוף, CT ו/או אולטראסאונד ומבוצעות ע”י רדיולוג פולשני מיומן.

האבחון הפתולוגי המושג על ידי ביצוע ביופסיה מילעורית, בין אם על ידי שאיבת תאים (FNA) או הוצאת דגימות מגידולים (TRUCUT) מבוצע בזמן אמת תחת הכוונת אולטרסאונד או CT ומאפשר קבלת אבחון פתולוגי וזיהוי רצפטורים על גבי תאי הגידול לצורך התאמת טיפול רפואי אישי לכל מטופל/ת על ידי אונקולוג מומחה.

הטיפולים בכלי דם עורקיים כוללים סגירה של כלי דם פתולוגיים (אנאוריזמות) וחיבורים לא תקינים בין כלי דם (מלפורמציות או פיסטולות), עצירת דימומים (אמבוליזציה), הרחבת היצרויות בעורקים ופתיחת עורקים חסומים.
הטיפולים בכלי דם ורידיים כוללים חסימה (אמבוליזציה) של ורידים באי ספיקה וביצוע הרחבות והשתלת סטנטים לורידים מוצרים וחסומים.

הטיפולים בגידולים כוללים חסימת כלי הדם העורקיים המספקים את הגידול (אמבוליזציה) לעיתים עם הזרקת כימותרפיה (כימואמבוליזציה) או חומרים רדיואקטיביים (רדיואמבוליזציה).

בנוסף, ניתן לעיתים להשתמש בהרס תרמי (אבלציה) של גידול אשר ניתן לבצעו באמצעות הקפאה (קריואבלציה) או על ידי חימום (באמצעות גלי מיקרוגל או RF) ובכך להחליף במצבים מסויימים את הצורך בניתוח להסרת הגידול.

צוות מומחי הרדיולוגיה הפולשנית של אנגיו סנטר מציע את מיטב הטיפולים בהתאמה אישית לכל מטופל.

סרטון הסבר על רדיולוגיה פולשנית

לקביעת תור לייעוץ במרכז, התקשרו אלינו עכשיו 073-8024049

או השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם

   

  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

  התקשרו עכשיו