מה זה טחורים פנימיים ואיך אפשר לטפל בהם - הסבר של מומחי אנגיו סנטר

טחורים פנימיים

טחורים פנימיים

מה זה טחורים פנימיים ומה דרכי הטיפול בהם?

טחורים הם איבר אנטומי. הטחורים מחולקים לפנימיים וחיצוניים לפי מיקום מוצאם מעל או מתחת לקו המשונן (קו אנטומי הנמצא בתעלה האנאלית).

הטחורים הפנימיים (hemorrhoids internal) נמצאים מעל לקו המשונן, עמוק יותר בתעלה האנאלית. במיקום זה אין יחסית הרבה עצבים ולכן טחורים אלו פחות מאופיינים בכאב מאשר טחורים חיצוניים.

כשישנה עליה בזרימת הדם באיזור פי הטבעת בעקבות לחץ שנוצר בעקבות היריון, לידה, השמנת יתר, שיעול כרוני או ישיבה ממושכת עלולים להתפתח סימפטומים.

לאור המיקומים של הטחורים הפנימיים הסימפטומטים הם דימום, צניחה ורק לעיתים רחוקות יותר יופיעו גם כאבים.

רוב הטחורים יגיבו לטיפול שמרני הכולל תזונה עשירה בסיבים תזונתיים, שתיה מרובה, תוספים של סיבים תזונתיים ומשחות מקומיות. על פי רוב אין הבדל גדול בין המשחות ולכן כל כל אחד מוזמן להשתמש בתכשיר המתאים לו.

לקביעת תור לייעוץ במרכז, התקשרו אלינו עכשיו

073-8024049

  מתי יש צורך בטיפול פולשני במקרה של טחורים פנימיים?

  כאשר הטחורים אינם מגיבים לטיפול שמרני.

  איך מטפלים בטחורים פנימיים:

  1. קשירת טחורים – זהו הליך אשר מבוצע במרפאה ללא צורך בהרדמה או טשטוש. הפעולה אינה גורמת לכאבים. במהלך הפעולה ‘יורים’ גומיה אל בסיס הטחור על מנת לעצור את אספקת הדם אליו. לאחר הפעולה תיתכן אי נוחות קלה למשך 24-48 שעות.

  ישנן פעולות נוספות שאותן ניתן לבצע במסגרת מרפאה לצורך טיפול בטחורים פנימיים כגון: סקלרותרפיה, טיפול בלייזר וכדומה אך הם דומים במהותם לעיקרון הקשירה ואין הבדל ביניהם באחוזי ההצלחה.

  1. HAL RAR – ניתוח המבוצע לרוב בהרדמה בחדר ניתוח. במהלך הפעולה נעזרים במכשיר דופלר על מנת לזהות ולקשור את כלי הדם המספקים את הטחור. לפעולה זו אחוזי הצלחה גבוהים יחסית של 70-75%. הפעולה יכולה להיות כרוכה בתקופת החלמה של כ- 2-3 שבועות.
  2. צנתור טחורים (אנגיוגרפיה) – צנתור טחורים היא פעולה המבוצעת בטשטוש בלבד על ידי רופא לרדיולוגיה פולשנית. במהלך הפעולה מזריקים חומר ניגוד לכלי הדם ומזהים את הסעיפים שמספקים את הטחורים. באמצעות סלילים או חלקיקים מבצעים אטימה של כלי הדם ועל ידי כך מקטינים את אספקת הדם לטחורים. לפעולה זו אחוזי הצלחה של כ- 80% בעצירת דימום מטחורים פנימיים. היתרונות הגדולים של הפעולה הם אחוזי ההצלחה הגבוהים והעובדה שהיא אינה מבוצעת דרך פי הטבעת ואינה כרוכה בתקופת החלמה ובכאבים.
  3. כריתת טחורים – הפעולה הפולשנית ביותר שניתן לבצע לטחורים סימפטומטים. עם אחוזי הצלחה גבוהים ביותר של כ- 90%. היתרון בפעולה של כריתת טחורים הום אחוזי ההצלחה הגבוהים והעובדה שניתן לטפל בכל אחד מהסימפטומים של הטחורים (דימום, צניחה, כאב). החיסרון שלה הוא תקופת החלמה ממושכת יחסית הכרוכה גם בכאבים.

  כל הטיפולים מתבצעים על ידי רופאי אנגיו סנטר.

  מאת: דר’ יפעת יוסף לישצ’ינסקי

  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

  התקשרו עכשיו