טיפולים תוך כבדיים לחולים אונקולוגים - כל האפשרויות

טיפולים תוך כבדיים לחולים אונקולוגים

סרטן המעי הגס והרקטום

הטיפול בכבד אצל חולה אונקולוגי מצריך צוות מיומן של רופאים, העוסקים באונקולוגיה ומתמחים בגידולי מערכת העיכול והכרת הכבד ובמומחי רדיולוגיה פולשנית. צוות זה מתכנן ביחד את הטיפול לאחר שהוא לומד להכיר את המטופל המיועד, בוחר את הגישה הטיפולית המתאימה לו. הצוות מבצע את הטיפול, עוקב אחרי המטופל/ת ואחר תגובותיו לטיפולים.

הטיפולים התוך כבדיים

הטיפולים נחלקים לשניים:
א. טיפול תרופתי, כלומר מתן כימותרפיה ישירות לגידולים בכבד, שמקורם יכול להיות הכבד עצמו או גרורות שהגיעו לכבד מגידולים מרוחקים. מקורם של הגידולים השכיחים הוא מהמעי הגס ומגידולים בפי הטבעת.
טיפול זה, הנקרא בלשון מקצועית- כימו אמבוליזציה, יכול להתבצע עם תרופה אחת או בשילוב של מספר תרופות. אנו מזריקים באופן סלקטיבי לתוך מערכת הדם שמזינה את הגידול את התרופות וכולאים אותם בסמוך אליו וסוגרים את כלי הדם, כך שיפעלו להרס הגידול ולמניעת אספקת הדם אליו, כלומר החמצן והמזון החיוניים לגידול, ובכך הורסים את הגידול.
ב. הגישה השנייה מבוססת על קרינה סלקטיבית לגידול. טיפול הנקרא רדיו אמבוליזציה. גם בשיטה זו מכניסים באופן סלקטיבי מקורות קרינה זעירים לאתר הגידול. כולאים אותם והם מוקרנים לאורך תקופה ממושכת וגורמים להרס הדרגתי של הגידול.

מה המטרה בטיפולים אלו?

במקרים בהם לא ניתן לבצע ניתוח, הקטנת הגידול או סילוקו מאפשר השלמה עם התערבות ניתוחית וסילוק הגידול במלואו, ובכך אפילו אפשר להגיע להבראה מלאה. לחלק מהחולים שאצלם הגידול גדול יותר, הטיפולים מקטינים את מסת הגידול, ובכך מתאפשר שיפור באיכות חייהם ותוחלת החיים שלהם אף מתארכת לעיתים. כל מקרה נדון באופן פרטני על ידי הצוות המשולב ועתיר הניסיון של אנגיו סנטר- המרכז המשולב לפתרונות רפואיים בתחום, ברשותם של דוקטור אלכסנדר בלינקי ופרופסור אילן רון.

לקביעת תור לייעוץ במרכז, התקשרו אלינו עכשיו 073-8024049

או השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם

  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

  התקשרו עכשיו